4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонија''Шоферите'' не престануваат со нивните лудории: (ФОТО) „БМВ“ удри во полициско „Јети“,...

”Шоферите” не престануваат со нивните лудории: (ФОТО) „БМВ“ удри во полициско „Јети“, повредени двајца полицајци

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во близина на селото Радишани, јавува Алсат .

Според првичните информации „БМВ“ со голема брзина удрило во полициско возило марка „Јети“. Повредени се двајца полициски службеници кои биле на работна задача.

Причините за несреќата, допрва ќе се утврдуваат.

На лице место извршен е увид, а повредените се пренесени во болница.

1

received_2286183401477483

Фото: Алсат

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...