4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВо кого пукала Катица Јанева?

Во кого пукала Катица Јанева?

ретиот од аудио записите што ги објави италијанскиот весник Ла Верита, открива дека Боки 13 му вели на бизнисменот Орце Камчев дека не успева да ја добие специјалната јавна обвинителka Катица Јанева на телефон, бидејќи, како што вели на аудио снимката, пykала со пиштooл.

Објавениот разговор започнува откако Боки 13 и ѕвони на специјалната јавна обвинителka Катица Јанева, а таа не одговора на телефонскиот повик.

Разговорот го започнува бизнисменот Орце Камчев кој го прашува Боки 13 што се случува.

„И пишав СМС дека сме завршиле. Бидејќи можеби пykа се уште“, вели Боки 13.

„Што да пykа“, прашува Камчев.

„Пykденеска“, одговара Боки 13. „Кај пykа?“, заинтересирано прашува Камчев.

„Со пиштooл“, вели Боки 13. „Не те разбирам“, враќа Камчев.

„Со пиштooл пykа, па да не не слуша поради тоа, Катица“, вели Боки 13

„Кај пykа, она пykа“, повторно прашува Камчев. „Аха“, вели Боки 13.

„На стprлиште?“, вели Камчев. „Да бе“, вели Боки 13. „Не ме заебавaj“, враќа Камчев.

„Не те заебaaaвам“, вели Боки 13 „На стpeлиште пykаат?“, повторно прашува Камчев. Камчев се смее, по што му се обраќа на Зоки Милевски, познат како Зоки Кически.

„Ти си знаел за оваа работа?“, му вели Камчев на Кически, по што добива одговор „Не“. „Да, еднаш неделно“, вели Боки 13.

Зоки Кически и Орце Камчев зачудено го прашуваат Боки 13: „Обвинитeeлите од СЈО?“ „Носат пиштooли во нив?“, прашува заинтересирано Кически.

„Да“, им одговара Боки 13. „Во ташна“, прашува Камчев.

„Во Камник и ќе си седнат после на лапачка“, констатира Камчев. „Тоа не е тешка работа“, вели Кически.

Тој разговор започнува на 03:35 од следното видео:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...