9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаФОТО: Денес се случи страшна cообpaќajka на патот Скопје-Тетово

ФОТО: Денес се случи страшна cообpaќajka на патот Скопје-Тетово

Страшна сообраќајка се случи предмалку на автопатот Скопје-Тетово. Од фотографиите испратени до редакцијата на Пресс24 се гледа дека возилата се целосно смачкани, но засега не се знае како дошло до несреќата и дали има повредени.

Сообраќајот е отежнат и се чека и до 20 минути. На местото на несреќата брзо се вози, па сведоците велат дека е многу опасно.

Полицијата е на местото на настанот и се чекаат детали.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...