16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Катица Јанева се врати на работа како ништо да не е случено

Катица Јанева се врати на работа како ништо да не е случено

Translate (Eng):[gtranslate]

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по еднонеделниот одмор се врати на работното место, потврдуваат за Канал 5 од СЈО.Не е познато дали и кога таа би била повикана на распит во Обвинителството за аферата “Рекет”. Досега покана Јанева не добила, велат од СЈО.

РЕКЛАМА
- Реклами -