13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Вујкото на момчето Никола од Ново Лисиче со ветување до починатиот внук

Вујкото на момчето Никола од Ново Лисиче со ветување до починатиот внук

Translate (Eng):[gtranslate]

Вујкото на тинејџерот, кој пред два дена беше прободен во скопската населба Ново Лисиче, се огласи на Фејсбук:

-Ноќва ми е yбиен внукот Никола Христовски – Кољо, анѓелот на вујче. Вујче едно само ќе ти обеќа, дека тој твој yбиец вујче ќе ти го прати во пеколот, да му гори душата. Поздрав вујче, ангелу мој, – напиша вујкото Сашо.

Инаку, настанот се случил околу половина час по полноќ на 14 август, на улицата „Февруарски поход“ во населбата Ново Лисиче. По претходна расправија меѓу 18-годишниот осомничен и негов другар од една страна и поголема група лица од друга страна, осомничениот се дал во бегство кон зградите во населбата. Неколку лица трчале по него и во момент кога му се доближиле, тој на оштетениот му задал еден удар во пределот на градниот кош.

РЕКЛАМА

Повредениот бил пренесен во болница, каде подоцна починал, стои во соопштението од Јавното обвинителство.

- Реклами -