25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Поранешен пратеник објавува како се заканувал синот на Катица Јанева вработен кај...

Поранешен пратеник објавува како се заканувал синот на Катица Јанева вработен кај Боки 13

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Веле Митаноски, објавува информации кои покажуваат дека во рекетот бил директно инволвиран и синот на Катица Јанева, пишува Курир.

Тој обелодени и како се заканувал синот на специјалната јавна обвинителка, со зборовите: „Знаеш ли ти чиј син сум јас“?

Според Митаноски, синот на Катица Јанева им се заканувал на градоначалниците. Лазар Јанев, инаку, беше вработен во 1ТВ, телевизијата на таткото на Боки 13, каде тој се претставуваше како директор. Јанев во телевизијата ја држеше позицијата директор на маркетинг.

РЕКЛАМА

Кога како бомба одекна „Рекет“, веднаш беше спомнато и името Лазар Јанев, синот на обвинителката. Тој изјави дека телефонот на мајка му е загубен, за подоцна во истрагата телефонот да биде најден кај неговата девојка.

Но, официјално, досега, името на синот на катица Јанева не е вклучено во истрагата. Тој во моментов не е осомничен за „Рекет“ и Вилма Рускоска го нема повикано на распит.

- Реклами -