29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија УТРОВО ПОЧИНА МАЈКАТА НА ЈАНЕВА. НЕ ИЗДРЖА НЕЈЗИНОТО СРЦЕ ПОСЛЕ СКАНДАЛОТ НА...

УТРОВО ПОЧИНА МАЈКАТА НА ЈАНЕВА. НЕ ИЗДРЖА НЕЈЗИНОТО СРЦЕ ПОСЛЕ СКАНДАЛОТ НА СВОЈАТА ЌЕРКА

Translate (Eng):[gtranslate]

Утринава во Гевгелија, починала мајката на специјалната обвинителка Катица Јанева.

Одговарајќи на новинарско прашање на прес конференцијата, обвинителката Вилма Рускоска посочи дека тоа нема да влијае врз нивното барање за притвор за обвинителката.

Катица Јанева беше уапсена во нејзиниот дом во Козле, од каде, во придружба на полицијата беше однесена во СЈО, каде се вршеше претрес на најзината работна просторија.

РЕКЛАМА

ОЈО на прес конференција соопшти дека доставило предлог за нејзин притвор.

- Реклами -