11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Конечно добра вест: Македонец потпиша со италијанскиот првак Јувентус!

Конечно добра вест: Македонец потпиша со италијанскиот првак Јувентус!

Translate (Eng):[gtranslate]

Никола Секулов, фудбалерот кој настапуваше за Македонија, но реши да ја промени репрезентацијата, отвори ново поглавје во својата кариера и потпиша професионален договор со италијанскиот калчолигаш Јувентус.

17-годишниот Секулов кој е по потекло од Струмица важеше за голема иднина на мак-фудбалот, но поради несогласувања со Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реши да го искористи правото да игра за Италија, земја во која е роден.

Младиот фудбалер од средиот ред со неверојатна техника и визија за фудбалот настапуваше за младинските категории на Јувентус, а сега направи голем чекор напред во кариерата, па потпиша професионален договор со „бјанконерите“.

РЕКЛАМА
- Реклами -