30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Странец изработува магистерска на тема “Kopупцијата во Македонија”

Странец изработува магистерска на тема “Kopупцијата во Македонија”

Translate (Eng):[gtranslate]

Алехандро Естесо Перез, студент на мастер студии на Универзитетот во Малме во Шведска, верувале или не, работи на магистерски труд посветен на корупцијата во Македонија.

Тој преку Твитер побара помош и одговори на неговата анкета која би му помогнала да го изработи својот труд.

За одговор на прашањата кои се на македонски јазик ќе ви бидат потребни од 10-15 минути, а темата е повеќе од актуелна што се однесува до овие наши простори.

https://sunet.artologik.net/mau/Survey/5405?AspxAutoDetectCookieSupport=1
РЕКЛАМА
- Реклами -