5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаФОТО: Марко го стартува големиот подвиг! Ќе плива цела ноќ!

ФОТО: Марко го стартува големиот подвиг! Ќе плива цела ноќ!

ринаесетогдишниот Марко доцна попладнево го започна големиот подвиг.

Неговиот план е да го исплива познатиот триаголник Охрд- Свети Наум- Струга – Охрид, вкупно 64 км.

Храброто момче ќе плива цела ноќ за утре на Голема Богородица да пристигне на Охридското пристаниште. Марко го прати медицински тим а го бодрат родителите и пријателите.

Временските прилики засега се поволни. Среќно Марко со тебе сме сите !!!

 

ohridnet

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...