2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Свадба за паметење со над 3000 гости во с.Могорче – дебарско

(ВИДЕО) Свадба за паметење со над 3000 гости во с.Могорче – дебарско

Бешир Алушовски кој долги години работи во Италија направи неповторлива сунет-свадба за својот син Бахир во гламурозен стил, танц до раните утрински часови, секако се разбира со единствените, ѕвездите Фазлија, Сејко Пашовски, Севда Авдиќ, Ајмо Гранд Бенд, Liya Џованело (со својот танц + колешките), урбаната легенда Вујче Мице организација за поголемиот дел на вечерта, поткрепено со сите расположливи озвучувања на „Тришо Sound“ – Кичево.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...