13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Свадба за паметење со над 3000 гости во с.Могорче – дебарско

(ВИДЕО) Свадба за паметење со над 3000 гости во с.Могорче – дебарско

Translate (Eng):[gtranslate]

Бешир Алушовски кој долги години работи во Италија направи неповторлива сунет-свадба за својот син Бахир во гламурозен стил, танц до раните утрински часови, секако се разбира со единствените, ѕвездите Фазлија, Сејко Пашовски, Севда Авдиќ, Ајмо Гранд Бенд, Liya Џованело (со својот танц + колешките), урбаната легенда Вујче Мице организација за поголемиот дел на вечерта, поткрепено со сите расположливи озвучувања на „Тришо Sound“ – Кичево.

РЕКЛАМА
- Реклами -