Охрид ги доби најглупавите крадци (ВИДЕО)

Ова се само дел од насловите во медиумите периодов наназад. Иако летово сообраќајките доминираа во полицискиот билтен, сепак кражбите секое лето се меѓу најдоминантните кривични дела кои се пријавуваат во охридската полиција.

Ноќеска, нешто по 03:25 часот, во маркет на „Тамаро“, лоциран на улицата „7-ми ноември“ се случи кражба, која отскокнува по дрскоста и начинот на кој е изведена истата.

Одговорните доставија видео на кое јасно се гледа дека во кражбата учествуваат две лица, од кои едното со голем камен го крши стаклото на влезната врата, по што влегуваат и го извршуваат

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here