7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаОхрид ги доби најглупавите крадци (ВИДЕО)

Охрид ги доби најглупавите крадци (ВИДЕО)

Ова се само дел од насловите во медиумите периодов наназад. Иако летово сообраќајките доминираа во полицискиот билтен, сепак кражбите секое лето се меѓу најдоминантните кривични дела кои се пријавуваат во охридската полиција.

Ноќеска, нешто по 03:25 часот, во маркет на „Тамаро“, лоциран на улицата „7-ми ноември“ се случи кражба, која отскокнува по дрскоста и начинот на кој е изведена истата.

Одговорните доставија видео на кое јасно се гледа дека во кражбата учествуваат две лица, од кои едното со голем камен го крши стаклото на влезната врата, по што влегуваат и го извршуваат

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...