7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонија(ФОТО) Сузана Спасовска ја мажи ќерката Теона

(ФОТО) Сузана Спасовска ја мажи ќерката Теона

Сузана Спасовска подготвува свадба за нејзината ќерка. Фолк-пејачката вели дека ова е нејзин животен проект, а на Теона ѝ посвети и песна, рефренот „Среќо мајкина“ кој го отпеа на „Лешочки фолк фест“.

Теона, во јануари годинава, му кажа „ДА“ на своето долгогодишно момче Виктор Велковски кој е музички продуцент. Запросувањето се случи симболично на нејзиниот роденден.

Спасовска никогаш не ја експонирала ќерката во медиумите која многу потсетува на нејзината мајка и е вистинска убавица.

– И јас и таа сметаме дека таа има свој свет и свој живот независно од популароста на мајка ѝ. Преубаво пее, но нема воопшто желба да биде на естрадата. Многу е трудољубива, самостојна и интелигентна.Среќна сум што ја сака македонската музика што не е случај со денешната младина. Мојата ќерка е моето сонце, моето сѐ – раскажа Сузана Спасовска во интервју пред неколку години.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...