12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Урнебесна реакција на директорот на болницата „8-ми Септември“ - Заев одговара на...

Урнебесна реакција на директорот на болницата „8-ми Септември“ – Заев одговара на прашањата, а тој превртува очи

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес како што знаеме се отвори кардиоваскуларниот центар во Градската општа болница „8 Септември“. По тој повод, премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче и директорот Кристијан Костов давале изјава за меиумите.

Додека премиерот Зоран Заев одговарал на новинарските прашања, камерите кои го снимале сето тоа “уловиле“, природна, искрена и невнимателна реакција на директорот на Градската болница, кој накратко погледнува во премиерот, а потоа ја искривува устата и ги превртува очите.

Веројатно причината за неговата реакција е резултат на тоа што тој има попаметна работа отколку да стои до премиерот Зоран Заев или било кој додека тој одговара на неповрзани прашања, односно за СЈО.

РЕКЛАМА