2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаУрнебесна реакција на директорот на болницата „8-ми Септември“ - Заев одговара на...

Урнебесна реакција на директорот на болницата „8-ми Септември“ – Заев одговара на прашањата, а тој превртува очи

Денес како што знаеме се отвори кардиоваскуларниот центар во Градската општа болница „8 Септември“. По тој повод, премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче и директорот Кристијан Костов давале изјава за меиумите.

Додека премиерот Зоран Заев одговарал на новинарските прашања, камерите кои го снимале сето тоа “уловиле“, природна, искрена и невнимателна реакција на директорот на Градската болница, кој накратко погледнува во премиерот, а потоа ја искривува устата и ги превртува очите.

Веројатно причината за неговата реакција е резултат на тоа што тој има попаметна работа отколку да стои до премиерот Зоран Заев или било кој додека тој одговара на неповрзани прашања, односно за СЈО.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...