7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаЧОВЕКОТ КОЈ ТВРДЕШЕ ДЕКА ТОШЕ Е ЖИВ ОВОЈ ПАТ ШИРИ ЛАГИ ЗА...

ЧОВЕКОТ КОЈ ТВРДЕШЕ ДЕКА ТОШЕ Е ЖИВ ОВОЈ ПАТ ШИРИ ЛАГИ ЗА ЖИТЕЛИТЕ ОД С.ВОЛИНО НАРЕКУВАЈЌИ ГИ ВОЛОВИ

Новинарот Зоран Божиновски, познат по својот портал Буревесник, синоќа околу 21 часот пиша Фб статус со навредлива содржина кон жителите на с. Волино нарекуваjќи ги ”ВОЛОВИ”.

Македонската јавнос познава само еден Вол а тоа е Божиновски. Квази новинарот пишува за фудбалската утакмица во Волино, секако по нарачка на неговите лични спонзори, директорот на ЈП Комуналец од Новаци, секако дека истиот напис, како и секогаш преовладува само со лаги, кој се својствени за кумановскиот Вол! кој се обиде да привлече внимание и да направи скандал со тоа што дека  фудбалската утакмица била наместена по принципот три за три…

ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО МУ ОДГОВОРИЈА ВОЛИНЧАНИ НА СЕТО ОВА:

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...