25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Тепачка во Охрид

Тепачка во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, пријавените физички ги нападнале А.Д. и неговата сопруга, при што им нанеле тешки телесни повреди.

РЕКЛАМА
- Реклами -