30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Дијаспората до Адеми: Па кога вие палевте слики од Иванов ви...

Дијаспората до Адеми: Па кога вие палевте слики од Иванов ви беше смешно е сега нас ни е.

Translate (Eng):[gtranslate]

Претставниците на македонската дијаспора од САД и од Малта реагираа преку Твитер
на осудата од министерот без ресор Едмонд Адеми за палењето слики на Зоран Заев и
на Радмила Шекеринска во Мелбурн, потсетувајќи го на истиот чин на „шарените“ со
Ѓорге Иванов пред насмеаниот Заев.
„Министеров без ресор за дијаспора Адеми го осудува палењето на сликите на
Зоран Заев и Радмила Шеќеринска a во Австралија, а не реагираше кога неговиот шеф се
смееше од задоволство кога пред негови очи шарените палеа слики од Иванов. Доста
ви беше! #Оставка“, од Вашингтон на Адеми му реплицира Ана Дукоска, глобална
координаторка на непартиското движење „Ние сме Македонија.„Двојните стандарди на Адеми. Исто така би можел вака јавно да се произнесе за
неговите пулени од ФДМ кога јавно вреѓаа поранешни фунционери. Исто така, редно е
еднаш јавно да обелодени која е таа дијаспора за кој тој постојано зборува дека го
поддржува? Адеми е кловн министер!“, твитна Максимилијан Казаков, претседател на
Македонска заедница во Малта.

РЕКЛАМА
- Реклами -