4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДијаспората до Адеми: Па кога вие палевте слики од Иванов ви...

Дијаспората до Адеми: Па кога вие палевте слики од Иванов ви беше смешно е сега нас ни е.

Претставниците на македонската дијаспора од САД и од Малта реагираа преку Твитер
на осудата од министерот без ресор Едмонд Адеми за палењето слики на Зоран Заев и
на Радмила Шекеринска во Мелбурн, потсетувајќи го на истиот чин на „шарените“ со
Ѓорге Иванов пред насмеаниот Заев.
„Министеров без ресор за дијаспора Адеми го осудува палењето на сликите на
Зоран Заев и Радмила Шеќеринска a во Австралија, а не реагираше кога неговиот шеф се
смееше од задоволство кога пред негови очи шарените палеа слики од Иванов. Доста
ви беше! #Оставка“, од Вашингтон на Адеми му реплицира Ана Дукоска, глобална
координаторка на непартиското движење „Ние сме Македонија.„Двојните стандарди на Адеми. Исто така би можел вака јавно да се произнесе за
неговите пулени од ФДМ кога јавно вреѓаа поранешни фунционери. Исто така, редно е
еднаш јавно да обелодени која е таа дијаспора за кој тој постојано зборува дека го
поддржува? Адеми е кловн министер!“, твитна Максимилијан Казаков, претседател на
Македонска заедница во Малта.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...