22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Се сомневале дека во Охридскиот автобус има дрога, но кога отвориле пронашле...

Се сомневале дека во Охридскиот автобус има дрога, но кога отвориле пронашле само тегли полни со Ајвар

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полицијата во Германија запира автобус од Македoнија кој тргнал од Охрид.

Причина за запирањето е контролата на патниците и багажот кој се превезувале во автобусот. Од снимката може да се забележи како полицијата ги замолува патниците да го земат својот багаж и да влезат во собата за скендер.

Кога зпочнаа да ги стават своите торби и кутии кои што ги носеа, полицајците на скендерот забележаа за нив нешто невообичаено.

РЕКЛАМА

Тие барајќи недозволени работи како цигари и слични работи, забележаа тегли со ајвар кои им го привлекоа вниманието.

Покрај ајварот имаше и друг вид на зимници како компоти, туршии.

- Реклами -