11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаСе сомневале дека во Охридскиот автобус има дрога, но кога отвориле пронашле...

Се сомневале дека во Охридскиот автобус има дрога, но кога отвориле пронашле само тегли полни со Ајвар

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полицијата во Германија запира автобус од Македoнија кој тргнал од Охрид.

Причина за запирањето е контролата на патниците и багажот кој се превезувале во автобусот. Од снимката може да се забележи како полицијата ги замолува патниците да го земат својот багаж и да влезат во собата за скендер.

Кога зпочнаа да ги стават своите торби и кутии кои што ги носеа, полицајците на скендерот забележаа за нив нешто невообичаено.

Тие барајќи недозволени работи како цигари и слични работи, забележаа тегли со ајвар кои им го привлекоа вниманието.

Покрај ајварот имаше и друг вид на зимници како компоти, туршии.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...