Атрактивната нарко дилерка пронајдена мртва: Се фалела со својот луксузен живот на Инстаграм, но…

Клаудија Очоа Феликс, гламурозната дилерка на озлогласениот мексикански картел Синалоа, позната како Кралица Антракс, пронајдена е мртва.

За Клаудија се верувало дека е во самиот врв во хиерархијата на картелот Синалоа кој некогаш го водеше Ел Чапо, а мексиканските медиуми тврдат дека водела посебен одред на убијци наречен Лос Антракс, кој што ги вршел највалканите работи за картелот.

Blog del Narco Oficial@blogdelnarcomx

Muere en , por Sobredosis Claudia Ochoa Félix ‘La Emperatriz de los Ántrax’, corre el rumor de que realmente fue asfixiada por un torniquete https://www.blog-del-narco.com.mx/2019/09/muere-por-sobredosis-claudia-ochoa.html 

View image on TwitterView image on Twitter
101 people are talking about this

Откако беше уапсен првиот човек на картелот, Хозе Родриго Аречига Гамбоа, попознат како Чино Антракс, започнаа да кружат гласини дека Клаудија е една од лидерите. Таа го негираше тоа, а на Инстаграм во меѓувреме продолжи да објавува фотографии на кои позира со оружје и живее во неверојатен луксуз.

Наводно починала од предозирање, меѓутоа нејзината смрт и натаму ја следат бројни контроверзии. Членовите на нејзиниот картел и специјален одред наводно биле убедени дека таа е ликвидирана.

Diario Redes@DiarioEnRedes

Encuentran sin vida a Claudia Ochoa Félix la «Reina de los Ántrax» http://millennialpolitico.com/encuentran-sin-vida-a-claudia-ochoa-felix-la-reina-de-los-antrax/ 

View image on Twitter
See Diario Redes’s other Tweets

Од 2014-та година таа отворила профил на социјалната мрежа Инстаграм кој има дури 295 илјади следбеници.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here