21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Роди ме мајко како Ѓурѓа, па фрли ме на буниште: Ѓурѓа од...

Роди ме мајко како Ѓурѓа, па фрли ме на буниште: Ѓурѓа од струмичко ви ги собра сите награди

Translate (Eng):[gtranslate]

Струмичанката Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево е добитничка (според досега виденото) на речиси сите награди доделени од Државната Лотарија на Македонија.

Или госпоѓата е родена под среќна ѕвезда или некој тука „замешал прсти“. Граѓаните по социјалните мрежи велат дека е она второто.

Низ фотографии издвоивме 10 (не така скромни) награди кои таа ги добила досега, меѓу кои се и два автомобила. Можеби во иднина ќе добие уште некоја  – „стискаме палци“!

РЕКЛАМА

Можеби и само Ѓурѓа игра, а ние беспотребно „љубомориме“.

- Реклами -