1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ГО ПРИФАТИ ПРЕДИЗВИКОТ ОД ОВЧАРОТ МАРЈАН

ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ГО ПРИФАТИ ПРЕДИЗВИКОТ ОД ОВЧАРОТ МАРЈАН

татус на Тони Михајловски Шанац:

Не го познавам човеков. Секоја чест за стадото и маката што ја вложува да го одржи.

Да си жив и здрав Марјан Трајчев. Ако некој го знае, ве молам да му пренесе дека го прифаќам предизвикот.

Ќе го пасам стадото сам. За возврат не барам ништo, пишува на својот ФБ профил членот на извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ, Тони Михајловски одговрајќи му и прифаќајки го предизвикот на овчарот Марјан.

Под ова коментираше и Иванка Василевска која напиша:

Тони и јас ќе дојдам, ајде да му помогнеме на човекот. Се за нашиот намачен народ. Ести нам со пликови не не ранел никој да продаваме празна слама. Тука сме за се, ако им требаме и ќе се самозапалиме само да им биде мирна душата дека имало уште горди луѓе кои со пркос и идеали стоеле наспрема ураганот

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...