22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ГО ПРИФАТИ ПРЕДИЗВИКОТ ОД ОВЧАРОТ МАРЈАН

ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ГО ПРИФАТИ ПРЕДИЗВИКОТ ОД ОВЧАРОТ МАРЈАН

Translate (Eng):[gtranslate]

татус на Тони Михајловски Шанац:

Не го познавам човеков. Секоја чест за стадото и маката што ја вложува да го одржи.

Да си жив и здрав Марјан Трајчев. Ако некој го знае, ве молам да му пренесе дека го прифаќам предизвикот.

РЕКЛАМА

Ќе го пасам стадото сам. За возврат не барам ништo, пишува на својот ФБ профил членот на извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ, Тони Михајловски одговрајќи му и прифаќајки го предизвикот на овчарот Марјан.

Под ова коментираше и Иванка Василевска која напиша:

Тони и јас ќе дојдам, ајде да му помогнеме на човекот. Се за нашиот намачен народ. Ести нам со пликови не не ранел никој да продаваме празна слама. Тука сме за се, ако им требаме и ќе се самозапалиме само да им биде мирна душата дека имало уште горди луѓе кои со пркос и идеали стоеле наспрема ураганот

- Реклами -