20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаЏамбазов за „Бекстејџ“: „Чичко Игор нема деца и понекогаш си плаче сам!“

Џамбазов за „Бекстејџ“: „Чичко Игор нема деца и понекогаш си плаче сам!“

Екипата на естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“ направи интервју со македонскиот шоумен Игор Џамбазов, а кога тој ќе се најде пред камера и микрофон, тогаш е јасно дека треба да се одвои повеќе време за сè она што Игор ќе го сподели пред јавноста.

Без задршка тој зборуваше за пороците, за жените, тоа што не се оствари во улогата на родител и како ги доживува децата, но и за тековните проекти на кои работи.

Започна да зборува за пороците, односно за алкохолот за кој вели дека е перверзно тој да дели совети за здрав живот, но веќе две години не ставил капка алкохол во устата.

-Мојата ера со пороците заврши. Веднаш се чувствува разликата и ментално , физички и вербално, мозокот ти работи 300 на час. Почнав да се сеќавам на работи кои ги имав изгубено, стари лаптопи, тетратки…Почнаа да ми се појавуваат цели приказни. Можеби е перверзно јас да ве учам на здрав живот. Еве и една порака до сите оние кои пијат. Одземете од гаста и еден ден организмот сам ќе ви каже кога да прекинете, вели Џамбазов и додека дека откажувањето е многу слично како она што го гледаме на филмовите.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес на само 40- годишна возраст почина Цеце од Тетово, жената која ги молеше граѓаните за помош, Цеце зад себе остави три малолетни деца.

Сакаме да споделиме претажна вест. Цеце од Тетово, мајката на трите малолетни деца која го стави своето #СрцеНаДланка бидејќи нејзиното семејство живееше тешко и...

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...