2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаГаранција додека заврне: Дождот ја однесе бојата од пешачките на Партизанска во...

Гаранција додека заврне: Дождот ја однесе бојата од пешачките на Партизанска во Скопје

Првиот дожд кој вчера падна во Скопје, ја однесе белата боја со која неодамна беа обележани пешачките премини на булеварот Партизански одреди.

Фотографиите објавени во групата “Ѕид на сообраќаен срам„ сведочат дека по само еден месец од бојадисувањето пешачките премини се избледени, а бојата веќе ја нема.

Граѓаните нервозно коментираат дека наместо квалитетна боја, градот набавува евтина боја и дека последиците се од неквалитетно завршена работа.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...