26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Гаранција додека заврне: Дождот ја однесе бојата од пешачките на Партизанска во...

Гаранција додека заврне: Дождот ја однесе бојата од пешачките на Партизанска во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Првиот дожд кој вчера падна во Скопје, ја однесе белата боја со која неодамна беа обележани пешачките премини на булеварот Партизански одреди.

Фотографиите објавени во групата “Ѕид на сообраќаен срам„ сведочат дека по само еден месец од бојадисувањето пешачките премини се избледени, а бојата веќе ја нема.

Граѓаните нервозно коментираат дека наместо квалитетна боја, градот набавува евтина боја и дека последиците се од неквалитетно завршена работа.

РЕКЛАМА
- Реклами -