7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Забава Зоки Фаци ќе ве запознае со неговиот пријател од Африка (ВИДЕО)

Зоки Фаци ќе ве запознае со неговиот пријател од Африка (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Познат е по гледаната емисија “Фаци„ , а ја работеше и емсијата „Ексклузив“. И двете емисии беа многу гледани и донесоа свежина во македонскиот шоу бизнис. Имаше свој селебрити магазин „Крема“. Денес го води шоубизот на популарниот сајт „ Либертас„ Неговиот инетресен имиџ и контроверзниот начин на живот, го направија многу популарен во јавноста.

ТВ водителот и новинар во шоубизниот Зоран Василевски-Фаци пред година дена во Градскиот трговски центар во Скопје, заедно со двајца другари Александар и Томче го отвори бутикот за трендовска гардероба “Револушн“. Фаци идејата ја имал многу одамна и еве ја реализирал. Тој вели дека идејата е да направи македонски бренд каде секој ќе може да си гом пронајде стилот на облекување.

Но овој пат ќе ве насме  со неговото видео кое кружи на интернет. Видеото го нарековме Зоки Фаци, и неговиот другар од Африка….

РЕКЛАМА

Што мислите дали оваа рекламата ќе биде успешна? 🙂

 

- Реклами -