3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Иванов ќе добие снаа што знае да јава Коњ: Синот на екс...

Иванов ќе добие снаа што знае да јава Коњ: Синот на екс претседателот Иванов ја ќари ”Ѓурѓа”

Translate (Eng):[gtranslate]

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, деновиве е „топ тема“ од забавните рубрики на домашните медиуми.

Иван, кој беше препознатлив како младото момче со бујна коса и лежерен стил, веќе извесен период има комплетно нов имиџ, но и нова љубовна врска.

Станува збор за одбојкарката Власта Ружиновска, која според пишувањето на „Слободен печат“ веќе подолг период е во романса со Иванов, а била и меѓу присутните на забавата по повод неговиот роденден.

РЕКЛАМА

За Иван е познато дека студираше на Правниот факултет, отсек политички науки, но за малкумина е познато дека и Власта по струка е правник, иако е позната само како одбојкарка.

Своевремено таа се појавуваше во реклами, а исто така имаше и главна улога во спотот на „Некст тајм“ за „Ја излези Ѓурѓо“, каде ги покажа и своите вештини во јавање.