20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаИванов ќе добие снаа што знае да јава Коњ: Синот на екс...

Иванов ќе добие снаа што знае да јава Коњ: Синот на екс претседателот Иванов ја ќари ”Ѓурѓа”

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, деновиве е „топ тема“ од забавните рубрики на домашните медиуми.

Иван, кој беше препознатлив како младото момче со бујна коса и лежерен стил, веќе извесен период има комплетно нов имиџ, но и нова љубовна врска.

Станува збор за одбојкарката Власта Ружиновска, која според пишувањето на „Слободен печат“ веќе подолг период е во романса со Иванов, а била и меѓу присутните на забавата по повод неговиот роденден.

За Иван е познато дека студираше на Правниот факултет, отсек политички науки, но за малкумина е познато дека и Власта по струка е правник, иако е позната само како одбојкарка.

Своевремено таа се појавуваше во реклами, а исто така имаше и главна улога во спотот на „Некст тајм“ за „Ја излези Ѓурѓо“, каде ги покажа и своите вештини во јавање.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...