11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонија''Уште една радосна вест за шоферите'' Горивото поскапува двојно повеќе од минатиот...

”Уште една радосна вест за шоферите” Горивото поскапува двојно повеќе од минатиот понеделник

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите, покачени цени на горивата.

Во согласност со методологијата за пресметка на цените, малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 3.69%

Цената на ЕУРОСУПЕР-95 се зголемува за 2.00 денари, и еден литар 95-октански бензин ќе чини 69.50 денари.

Цената на ЕУРОСУПЕР-98 се зголемува за 2.50 денари, и еден литар 98-октански бензин ќе чини 72.00 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се зголемува за 1.50 денари, и еден литар дизел ќе чини 64 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...