16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Ацо Илиновски: Нема роден маж што може да ги извади знамињата од...

Ацо Илиновски: Нема роден маж што може да ги извади знамињата од Кутлеш во Волино

Translate (Eng):[gtranslate]

Сонцето од Кутлеш стана заштитен знак за селото Волино во Општина Дебарца. По потпишувањето на Договорот од Преспа, бројот на знамињата со овој симбол постојано расте, а жителите чекаат и нова тура од Америка.

„Овие знамиња нема роден што може да ги извади. Го видовте какво е селото завиено во знамиња? Уште 100 ќе ставиме сега“, вели еден од жителите.

РЕКЛАМА
- Реклами -