2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаИма некој што не кради во Македонија? Кривична за претседателот на ОК...

Има некој што не кради во Македонија? Кривична за претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ на Кавадарци, крадел вода

Против претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Кавадарци, Зоранчо Јованчев е покрената кривична пријава за крадење на вода од изворот Лукар, дознава 24 Инфо.

По пријава на граѓаните, претседателот на ОК на ВМРО- ДПМНЕ Зоранчо Јованчев е фатен жив како го наводнувал својот лозов насад во Ваташа со нелегален (див) приклучок на изворот Лукар.

Додека лозарите од општина Кавадарци плаќаат по околу две илјади денари за наводнување на еден декар на нивите лозови насади, претседателот на ОК ВМРО- ДПМНЕ својот лозов насад го наводнувал за џабе, притоа крадејќи вода за пиење од изворот Лукар, и тоа го правел години наназад.

Во прилог е имотниот лист на лозовиот насад кој е во сопственост на Зоранчо Јованчев

-Лицемерието на “загрижениот” лозар и “чесен” арамија Зоранчо Јованчев сме го гледале многупати во минатото, додека молчеше за голготата на лозарите во периодот додека неговата партија беше на власт. Сега во опозиција лиццемерието на арамијата Јованчев се виде повторно минатата недела кога заедно со целото раководство на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Кавадарци глумеа загрижени лозари на нивниот партискиот протест минатата недела, велат граѓаните.

Ова се слики од нелегалниот приклучок со кој претседателот на ОК на ВМРО- ДПМНЕ Кавадарци крадел од водата за пиење на граѓаните на општина Кавадарци, со цел да го наводнува својот лозов насад во Ваташа.

Извор: 24инфо

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...