-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонија''Не ни требаат нам стројници''-Сопствениците на кафетеријата Аквариус сами ја остранаа платформата

”Не ни требаат нам стројници”-Сопствениците на кафетеријата Аквариус сами ја остранаа платформата

Утрово работници ја отстранија платформата на кафетеријата „Аквариус“ во месноста Ј’но во стариот дел на Охрид.

Сопствениците на кафетеријата први објавија дека сами ќе постапат по решенијата за отстранување и сами ја отстранат платформата која е нелегално изградена.

Неофицијално „Охрид1“ дознава дека за утре акцијата е планирано да продолжи токму во Стар Град, каде ќе се уриваат терасите на кафетериите и рестораните кои се дивоградби.

Вакви најави даде и советникот Нефи Усеини кој изјави дека доколку се урива на брегот на езерото без да се прави селекција тој сам ќе ја отстрани пицеријата „Луна“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...