0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија ''Не ни требаат нам стројници''-Сопствениците на кафетеријата Аквариус сами ја остранаа платформата

”Не ни требаат нам стројници”-Сопствениците на кафетеријата Аквариус сами ја остранаа платформата

Translate (Eng):[gtranslate]

Утрово работници ја отстранија платформата на кафетеријата „Аквариус“ во месноста Ј’но во стариот дел на Охрид.

Сопствениците на кафетеријата први објавија дека сами ќе постапат по решенијата за отстранување и сами ја отстранат платформата која е нелегално изградена.

Неофицијално „Охрид1“ дознава дека за утре акцијата е планирано да продолжи токму во Стар Град, каде ќе се уриваат терасите на кафетериите и рестораните кои се дивоградби.

РЕКЛАМА

Вакви најави даде и советникот Нефи Усеини кој изјави дека доколку се урива на брегот на езерото без да се прави селекција тој сам ќе ја отстрани пицеријата „Луна“.