7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗабаваСудија дојде мртов пијан на фудбалски натпревар во Чешка, не знаеше кај...

Судија дојде мртов пијан на фудбалски натпревар во Чешка, не знаеше кај тера (ВИДЕО)

На фудбалски натпревар од младинска категорија во Чекшка, линискиот судијата дојде мртов пијан, сиротиот не знаеше кај тера, падна на земја па уште и не сакаше да го напушти теренот.

Во Чешка пред неколку години имаше голем скандал кога на мечот помеѓу Прибрам и Славија дури двајца судии се појавија пијани. Четвртиот судија комично трчаше крај аут линијата и го имитираше секој потег на линискиот судија, а судијата кој стоеше крај голот, уринираше на теренот на сред натпревар.

Казните беа драконски, но очигледно памет на сите не им доаѓа. Изминатиов викенд на фудбалски натпревар од младинската категорија, судија дојде мртов пијан.

Тој не знаеше кај тера, падна на земјата а кога луѓето од обезбедувањето го замолија да го напушти теренот, тој им се спротивстави и реши да продолжи и покрај тоа што не знаеше каде се головите, топката и играчите.

Sportovní Hlášky@SportovniHlasky

Utkání dorostu mezi Berounem a Slaným…

Embedded video

74 people are talking about this
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...