4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Заев им одржа час по англиски: Евриуанс контрибјушнс!

(ВИДЕО) Заев им одржа час по англиски: Евриуанс контрибјушнс!

Најновото видео од обидот на премиерот Заев да одржи говор на англиски јазик. Додека професорите по англиски јазик не можат да разберат зошто некој што говори лош англиски би се мачел со англискиот и не би говорел на македонски јазик особено ако има обезбеден превод.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...