11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Заев им одржа час по англиски: Евриуанс контрибјушнс!

(ВИДЕО) Заев им одржа час по англиски: Евриуанс контрибјушнс!

Translate (Eng):[gtranslate]

Најновото видео од обидот на премиерот Заев да одржи говор на англиски јазик. Додека професорите по англиски јазик не можат да разберат зошто некој што говори лош англиски би се мачел со англискиот и не би говорел на македонски јазик особено ако има обезбеден превод.

РЕКЛАМА
- Реклами -