11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаСкопјанец и Неготинчанец краделе автомобили низ Струга од нивните домови.

Скопјанец и Неготинчанец краделе автомобили низ Струга од нивните домови.

Криминалистичката полиција од Струга поднесе кривична пријава против скопјанец на возраст од 52 години и 28-годишник од неготинското село Тремник под сомнение дека сториле седум кривични дела, од кои три – одземање моторно возило, три – тешка кражба и едно – тешка кражба во обид.

Како што информираат од МВР, пријавените ги извршиле делата во Струга во периодот од 3 јули до 25 август годинава.

Тие од дворови на семејни куќи одзеле моторни возила, а тешките кражби ги вршеле во маркети.

На тој начин пријавените предизвикале штета од 569.000 денари.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...