24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаСветВисока е 172 сантиметри а тежи само 25 килограми.

Висока е 172 сантиметри а тежи само 25 килограми.

Најтенката жена во светот е само 25,4 килограми.
Таа ја добила таа тежина откако со години била на екстремни диети. Висока е 172 сантиметри и треба да има најмалку 56. кг, според советите на лекарите.
Родена е во Русија аа сега живее во Монако, Валери Левитин вели дека прима писма од обожавателите кои бараат да го постигнат нејзиниот изглед.
„Добив писма од млади девојки кои сакаат јас да ги научам како да бидат како мене. Сите писма што ги добив потекнуваат од жени, претежно околу дваесет години, кои ме гледаат како некаква инспирација“, рекла таа.

Трогната од писмата, Валери решила да се спротивстави на барањата на нејзините фанови и да учествува во кампањата против анорексија.
„Одбивам да ги учам младите девојки како да умрат“, истакнува Валери.
Таа ја споделила својата приказна со другите за да можат да ја избегнат нејзината судбина.
Анорексијата ја направи осамена, непривлечна и одбивна за луѓето околу неа.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...