4.4 C
Ohrid
сабота, декември 9, 2023
ПочетнаМакедонијаВистинско чудовиште: Струмичани уловија сом од 50 килограми во Дојранското езеро

Вистинско чудовиште: Струмичани уловија сом од 50 килограми во Дојранското езеро

Денеска во Дојранското езеро беше уловен сом од 50-тина килограми. На Фејсбук групата „Корморани“ се објавени фотографии со двајца рибари од Струмица, Никола Полизовски и Александар Христоманов.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...