20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Вистинско чудовиште: Струмичани уловија сом од 50 килограми во Дојранското езеро

Вистинско чудовиште: Струмичани уловија сом од 50 килограми во Дојранското езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска во Дојранското езеро беше уловен сом од 50-тина килограми. На Фејсбук групата „Корморани“ се објавени фотографии со двајца рибари од Струмица, Никола Полизовски и Александар Христоманов.

РЕКЛАМА
- Реклами -