11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЛетото се враќа во Македонија: Не очекуваат температури над 30 степени.

Летото се враќа во Македонија: Не очекуваат температури над 30 степени.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер.

Утринските температури ќе се движат од пет до 13 Целзиусови степени, додека дневните од 25 до 31 Целзиусов степен.

Според синоптичарите, топлото и ведро време ќе се задржи до средината на идната недела, однпосно до четврток кога ќе се зголемат условите за локален дожд.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...