12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Тепачка во Грчец -повредени малолетници

Тепачка во Грчец -повредени малолетници

Translate (Eng):[gtranslate]

Во меѓусебна тепачка повредени се неколку малолетници во с. Грчец општина Сарај

„На 30.09.2019 во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„20“ во с.Сарај, скопско, 16 – годишник од с.Грчец бил физички нападнат од 15 – годишен малолетник од с.Грчец и неколку други малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

РЕКЛАМА