Тепачка во Грчец -повредени малолетници

Во меѓусебна тепачка повредени се неколку малолетници во с. Грчец општина Сарај

„На 30.09.2019 во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„20“ во с.Сарај, скопско, 16 – годишник од с.Грчец бил физички нападнат од 15 – годишен малолетник од с.Грчец и неколку други малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here