7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Свет Актерот од филмот „Ми нисмо анџели“ доби 10 месеци затвор за сексуална...

Актерот од филмот „Ми нисмо анџели“ доби 10 месеци затвор за сексуална злоупотреба.

Translate (Eng):[gtranslate]

41-годишниот српски актер Горан Јевтиќ е осуден на 10 месеци затвор поради сексуална злоупотреба на малолетник која наводно се случило во Народниот театар во Сомбор, северна Србија.

Јевтиќ првин бил осуден на 10 месеци домашна казна затвор поради недозволени полови дејствија. Но, судот потоа одлучи дека сепак, глумецот нема да може казната да ја издржува во својот стан, туку во затвор.

Според судските извештаи, сексуалниот напад се случил 2014 година, над лице кое тогаш имало 16 години. Глумецот за време на забавата по манифестацијата Театарски маратон, во доцните вечерни часови го принудил оштетениот на орален секс.

РЕКЛАМА

Јевтиќ ги негираше овие наводи, а откако за случајот дозна цела јавност, некои негови колеги актери застанаа во негова одбрана.

- Реклами -