25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Еве во какви услови се лечат болните во Македонија: ''Лебарки вријат во...

Еве во какви услови се лечат болните во Македонија: ”Лебарки вријат во „Градска“ болница” (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Еве во какви услови се лечат болните во Македонија: ”Лебарки вријат во „Градска“ болница”

Читатели на Пресинг ТВ до нашата редакција испратија видео на кое се гледа како огромна лебарка се шета во Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“.

Лебарката била забележана во холот на „Градската“ болница како што ја знаат граѓаните. Пациентите веднаш реагирале до надлежните да внимаваат на хигената во оваа здравствена установа.

РЕКЛАМА
- Реклами -