-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаПуста сиромаштија: И министерот Јани Макрадули скенира фискални сметки и чека повраток...

Пуста сиромаштија: И министерот Јани Макрадули скенира фискални сметки и чека повраток на ДДВ.

Пуста сиромаштија: И министерот Јани Макрадули скенира фискални сметки и чека повраток на ДДВ.

Мој ДДВ и на телефонот на заменик министерот за екологија и просторно планирање, Јани Макрадули, објави Макрадули на Фејсбук и чека пари од поврат на ДДВ.

– Заменик министерот ја поздравува мерката со која на граѓаните за прв државата им враќа пари назад. Скенирајте ги и вие вашите фискални сметки и вратете 15 отсто од платениот ДДВ на вашите трансакциски сметки, советува заменик министерот за „чист воздух и здрава животна средина“.

На крајот од статусот Макрадули објавува дека „само за првите три месеци кај граѓаните ќе се вратат 3 милиони и 28 илјади евра“.

Со здравје и во чисто ајро да се трошат парите од поврат на ДДВ.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...