16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Мајстор над мајсторите од Гостивар: Ги фати Барса „2 во 1“...

(ФОТО) Мајстор над мајсторите од Гостивар: Ги фати Барса „2 во 1“ и Ливерпул 7+

Translate (Eng):[gtranslate]

(ФОТО) Мајстор над мајсторите од Гостивар: Ги фати Барса „2 во 1“ и Ливерпул 7+

Пасиониран обложувач од Гостивар денеска заработи 107 илјади денари на два натпревара од Лигата на шампионите.

Тој ги одиграл Барселона-Интер и Ливерпул-Салцбург, но имал неверојатно чувство. За мечот на Камп Ноу одиграл „2 во 1“, односно на полувреме да води гостинот, а да победи домаќинот, додека на дуелот на Енфилд типувал да паднал седум гола.

РЕКЛАМА

Двете игри излегоа, за прекрасна вечер на обложувачот кому ова не му е првпат вака да заработи. Минатата година добил над 50 илјади евра на еден тикет.

sport klub

- Реклами -