15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаОткако доби ултиматум да ја напушти функцијата во ''ИВЗ'' тој одговори: Објавувајте...

Откако доби ултиматум да ја напушти функцијата во ”ИВЗ” тој одговори: Објавувајте што сакате со пе*ери не се занимавам.

Откако доби ултиматум од Скендер Бузаку да ја напушти функцијата во ИВЗ, инаку ќе се објават „бомби“ за него, реисот Сулејман Реџепи возврати дека со „геј“ не се занимава.

„Со геј не се занимавам. Гејците надвор од верските заедници“, вели Реџепи.

Бузаку тврди дека е легитимен поглаватар на Исламската заедница, со судско решение од април годинава. Тој до утре ќе чека да му биде ослободен престолот во ИВЗ, инаку најавува дека ќе објави афери за Реџепи.

За разлика од Бузаку, Реџепи тврди дека Апелациониот суд ја прифатил неговата жалба и го вратил предметот на повторно судење.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...