29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Седмица на Лото падна во Кичево кај Зоран Митаноски, добивката изнесува ...

Седмица на Лото падна во Кичево кај Зоран Митаноски, добивката изнесува 200.000 евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

 

Зоран Митаноски од Кичево е новиот добитник на премија од играта на среќа Лото 7. Добивката од 44-тото коло на Лото 7 изнесува околу 200.000 евра, соопшти Државна лотарија.

РЕКЛАМА
- Реклами -