10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Крива Паланка кривично ги гони селаните од Мождивњак зашто сами...

Градоначалникот на Крива Паланка кривично ги гони селаните од Мождивњак зашто сами си ги закрпиле дупките на патот

Во селото Мождивњак, Кривопаланечко, селаните со месеци чекале градоначалникот на Крива Паланка, соселанец, да го санира патот преполн со дупки. Кога виделе дека нема абер, собрале пари, купиле бетон и сами ги закрпиле дупките.

Градоначалникот и соселанец им испратил инспекција и им поднесува пријави за да ги казни за несовесно работење надвор од сите законски прописи. Или затоа што му ја завршиле работата и не сакале веќе да си ги кршат возилата… којзнае. Важно човекот одржал и прес-конференција за да не убеди дена не остана нормален во СДСМ и во државава.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...