3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Крива Паланка кривично ги гони селаните од Мождивњак зашто сами...

Градоначалникот на Крива Паланка кривично ги гони селаните од Мождивњак зашто сами си ги закрпиле дупките на патот

Translate (Eng):[gtranslate]

Во селото Мождивњак, Кривопаланечко, селаните со месеци чекале градоначалникот на Крива Паланка, соселанец, да го санира патот преполн со дупки. Кога виделе дека нема абер, собрале пари, купиле бетон и сами ги закрпиле дупките.

Градоначалникот и соселанец им испратил инспекција и им поднесува пријави за да ги казни за несовесно работење надвор од сите законски прописи. Или затоа што му ја завршиле работата и не сакале веќе да си ги кршат возилата… којзнае. Важно човекот одржал и прес-конференција за да не убеди дена не остана нормален во СДСМ и во државава.

РЕКЛАМА