11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСветДе Ниро се соочува со обвинение за злоставување го тужат за оштета...

Де Ниро се соочува со обвинение за злоставување го тужат за оштета од 12 милиони

Грем Чејс Робинсон, поранешната асистентка на славниот актер, Роберт Де Ниро, го тужи за сексуална дискриминација и непријателско работно опкружување и вознемирување, барајќи отштета во висина од 12 милиони долари.

Робинсон тврди дека добитникот на два Оскара ѝ упатувал „сексуално експлицитни коментари“ и оти вербално ја злоставувал. Таа тврди дека има телефонски снимки со кои може да ги докаже своите тврдења.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...