11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаЗгасна и последната надеж за Боки: Апелација одлучи, Боки 13 останува во...

Згасна и последната надеж за Боки: Апелација одлучи, Боки 13 останува во притвор.

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 останува во притвор, одлучи Апелацискиот суд.

Апелација не го прифати барањето на адвокатите на Боки 13 за укинување на мерката притвор, поради опасност од бегство.

Судот смета дека се исполнети два од условите, односно можност за бегство и да го повтори делото. Јовановски се наоѓа во притвор како првоосомничен во случајот „Рекет“. Второосомничениот Зоран Милески – Кичеец од неодамна е во домашен притвор, а Катица Јанева како третоосомничена е во притвор, и притоа и беше одбиено барањето за домашен притвор.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...