13.8 C
Ohrid
сабота, октомври 24, 2020
Почетна Македонија Моќна фотографија Дојранско Езеро, Вардар и Егејско Море на една фотографија

Моќна фотографија Дојранско Езеро, Вардар и Егејско Море на една фотографија

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мреѓи се шири оваа фотографија снимена од авион, на која истовремено се гледаат Дојранското Езеро во неговата целина, во средината може да се види змиестиот облик на реката Вардар и во горниот лев агол од фотографијата може да се види Егејското Море.

РЕКЛАМА
- Реклами -