20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Отец Оливер уште еднаш ја покажа својата хуманост: Семејството што живееше под...

Отец Оливер уште еднаш ја покажа својата хуманост: Семејството што живееше под мост доби дом

Translate (Eng):[gtranslate]

Семејството што живееше под мост доби дом благодарение на Отец Оливер и хуманитарната организација “Свети Спас.

Успеавме!!! Секоја чест на секој од вас!!! Повеќе не се “семејството што живее под мостот” затоа што од денес нема да мрзнат на студот. Во куќата во која се сместени ги има сите услови, но нѝ фали машина за перење, па се надевам дека некој од вас ќе се пријави да донира.
Исто така, потребен е мобилен телефон за да бидеме во контакт со нив…

РЕКЛАМА
- Реклами -