Протоколот го утна и Црногорското знаме го ставија наопаку. Извинување од Пендаровски

Кабинетот на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски се извини заради тоа што не забележале дека за време на официјалната средба со црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во Скопје црногорското знаме било ставено наопаку.

Извршен е ненамерен превид за време на поставувањето на црногорското знаме на тет-а-тет состанокот на двајцата претседатели“, се наведува во писмото со извинување, пренесуваат црногорските медиуми.

 

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here