7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаПротоколот го утна и Црногорското знаме го ставија наопаку. Извинување од Пендаровски

Протоколот го утна и Црногорското знаме го ставија наопаку. Извинување од Пендаровски

Кабинетот на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски се извини заради тоа што не забележале дека за време на официјалната средба со црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во Скопје црногорското знаме било ставено наопаку.

Извршен е ненамерен превид за време на поставувањето на црногорското знаме на тет-а-тет состанокот на двајцата претседатели“, се наведува во писмото со извинување, пренесуваат црногорските медиуми.

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...