12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Се урнала тераса, повредени татко и неговите три деца

Се урнала тераса, повредени татко и неговите три деца

Translate (Eng):[gtranslate]

Едно тригодишно дете е потешко повредено откако се урнала терасата на која биле заедно со неговиот 23-годишен татко и неговите двајца браќа (на возраст од две и шест години).

Терасата се урнала вчера, а во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје останало само тригодишното дете.

Од болницата случајот го пријавиле во полиција, од каде, пак, било констатирано дека таткото и децата се повредиле откако се срушила терасата на која седеле.

РЕКЛАМА