21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Александра Атанасова: Сакам да ги продадам моите слики и книги, па сите...

Александра Атанасова: Сакам да ги продадам моите слики и книги, па сите пари да ги донирам.

Translate (Eng):[gtranslate]

Александра Атанасова, 17 годишна девојка која со полна пареа работи на својот сон. А тоа е да направи промоција на книга и изложба истовремено.
Засега е познато дека работи на инстаграм страницата @zborovitenatisinata во која најчесто пишува љубовни стихови.
За себе вели дека е голем емотивец па затоа става акцент на работите кои се испревртуваат во човечките срца.


Кога ја прашавме што ја мотивира за тоа, таа одговори дека сака кога се надминува себе си па почнала да работи на својот сон за кој мечтаела уште од мала.
Исто така потенцираше дека ако еден ден, желбата и се исполни и ги направи промоцијата и изложбата, сака сликите и книгите да се на продажба па парите кои ќе ги собере да бидат донирани.

РЕКЛАМА
- Реклами -