8.6 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаАлександра Атанасова: Сакам да ги продадам моите слики и книги, па сите...

Александра Атанасова: Сакам да ги продадам моите слики и книги, па сите пари да ги донирам.

Александра Атанасова, 17 годишна девојка која со полна пареа работи на својот сон. А тоа е да направи промоција на книга и изложба истовремено.
Засега е познато дека работи на инстаграм страницата @zborovitenatisinata во која најчесто пишува љубовни стихови.
За себе вели дека е голем емотивец па затоа става акцент на работите кои се испревртуваат во човечките срца.


Кога ја прашавме што ја мотивира за тоа, таа одговори дека сака кога се надминува себе си па почнала да работи на својот сон за кој мечтаела уште од мала.
Исто така потенцираше дека ако еден ден, желбата и се исполни и ги направи промоцијата и изложбата, сака сликите и книгите да се на продажба па парите кои ќе ги собере да бидат донирани.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...